olender-modelowanie-cialaJak osiągnąć wymarzoną sylwetkę radzą specjaliści z kliniki chirurgii plastycznej Olender.

Chyba każdy człowiek, choć raz w swoim życiu marzył o zdrowej i smukłej sylwetce, która mieści się w przyjętych normach estetycznych. Niestety bardzo nikły odsetek osób jest w stanie taką sylwetkę zbudować i utrzymać, co często okazuje się najtrudniejszym zadaniem. Oczywiście definicja idealnej figury jest zupełnie różna wśród ludzi wywodzących się z odrębnych grup społecznych czy subkultur. Kult ciała w historii ludzkości jest niczym bumerang i począwszy od czasów starożytnych, w pewnych okresach wraca ze zdwojoną siłą. Obecnie trend na aktywny i sportowy tryb życia przeżywa prawdziwy renesans. Graniczące z cudem jest spotkanie jakiegokolwiek przekazu telewizyjnego, prasowego czy internetowego, który promowałby nadwagę bądź otyłość, a już na pewno takiego, który dodatkowo spotkałby się z pozytywnym odbiorem wśród odbiorców. Dlaczego więc problem otyłości jest tak duży i wciąż narasta? Według prowadzonych badań, na świecie przybyło w przeciągu ostatnich 40 lat ponad pół miliarda otyłych osób!

Zdecyduj się na analizę składu ciała

Gdybyśmy wiedzieli, gdzie znajduje się granica między prawidłową wagą, a nadwagą i otyłością z pewnością łatwiej byłoby uniknąć tej ostatniej. Oczywiście ktoś w tym momencie może powołać się na BMI (Body Mass Index – stosunek masy ciała wyrażonej w kilogramach do wzrostu mierzonego w metrach podniesionego do kwadratu), jednak wskaźnik ten powinien być jedynie sugestią. Dlaczego? Już tłumaczymy. Otóż na naszą masę nie składa się tylko i wyłącznie niepożądana tkanka tłuszczowa. Lwia część naszych kilogramów to masa narządów, kości, a wreszcie mięśni. Różnice anatomiczne między poszczególnymi ludźmi mogą sprawiać, że osoba z BMI powyżej 25, może narzekać na obwisły „brzuszek”, a druga osoba z takim samym BMI może pochwalić się świetnie zarysowaną linią mięśni i wyraźną „kratą” na brzuchu, tak pożądaną przez wielu mężczyzn i coraz częściej kobiet. Obecnie wiele obiektów sportowych i dietetycznych oferuje w swoich usługach pomiar proporcji mas poszczególnych tkanek naszego organizmu – to właśnie on w naszej ocenie jest dużo bardziej miarodajny i nim powinniśmy się kierować.

Operacje plastyczne mogą pomóc

Aby proporcje te były zachowane i można było cieszyć się dobrym zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem konieczne jest spełnienie dwóch warunków (pomijając stany chorobowe takie jak cukrzyca i predyspozycje genetyczne). Powinniśmy zadbać o regularne posiłki (najlepiej 5x dziennie, co 3 godziny) i prowadzenie rozsądnej, adekwatnej do naszego metabolizmu aktywności fizycznej. Niestety, jak dobrze wiemy, nie zawsze możliwe jest pogodzenie życia zawodowego i rodzinnego z aktywnością fizyczną. Trzeba natomiast starać się walczyć z tą przeciwnością losu, gdyż jej brak na pewno w mniejszym lub większym stopniu odbije się nie tylko na naszym wyglądzie, ale przede wszystkim na zdrowiu. Tutaj z pomocą przychodzi nasza klinika chirurgii plastycznej mieszcząca się w miejscowości Żarki Letnisko, do której w stosunkowo krótkim czasie można dotrzeć z takich miast jak Kraków, Katowice, Łódź czy Kielce. W szpitalu dr Anny Olender oferujemy zabiegi, które mogą wspomóc Cię w walce o wymarzoną sylwetkę, takie jak plastyka brzucha, powiększanie bądź redukcja  biustu oraz pozostałe operacje plastyczne. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować Ci przysłowiowego „kaloryfera”, ale jesteśmy w stanie dać Ci silny bodziec do dalszej pracy nad sobą. Zabieg liposukcji nie musi tyczyć się tylko brzucha. W zależności od tego, jakich efektów oczekujemy, mogą to być również pośladki, uda, biodra, kolana, ramiona i podbródek. Warto pamiętać, że zabieg ten jest ostatecznością i w pierwszej kolejności należy spróbować uporać się z problemem nadwagi poprzez zmianę trybu życia.