picture of woman face and beautician hands with syringe

Zabiegi z użyciem neurotoksyny cieszą się powodzeniem na całym świecie zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. To skuteczna, bezpieczna, a przede wszystkim niechirurgiczna metoda walki ze zmarszczkami.

Przed zabiegiem
Wygładzanie zmarszczek mimicznych za pomocą neurotoksyny odmładza twarz, ale może również być stosowane jako prewencja przed tworzeniem się przyszłych zmarszczek. Takie zabiegi niwelują zmarszczki wokół oczu (tzw. „kurze łapki”), ust, zmarszczki na czole, między innymi tzw.”lwią zmarszczkę” czyli bruzdę na czole. Ostrzyknięcie czoła powoduje uniesienie brwi.

Przebieg zabiegu
Wstrzyknięcie preparatu powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek i działa jedynie w obrębie tych mięśni, do których został podany. Zabieg jest bardzo prosty i trwa około kwadrans. Do normalnej aktywności można powrócić zaraz po podaniu preparatu.

Po zabiegu
Pierwsze rezultaty widać po kilku dniach od wykonania zabiegu, zaś pełny efekt spodziewany jest po dwóch tygodniach. Wtedy też specjalista zaprasza na kontrolę i jeśli potrzebna jest korekta, przeprowadza ją. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio przez trzy do sześciu miesięcy. Okres ten różni się w zależności od indywidualnych skłonności skóry.

Przeciwwskazania
Zakres przeciwwskazań jest wąski i dotyczy kobiet w ciąży lub karmiących piersią, osób chorujących na miastenię gravis (rzadka choroba neurologiczna), zespół Lamberta Eatona, uczulonych na albuminę ludzką i zażywających spektynomycynę lub antybiotyki z grupy aminoglikozydów. Przeciwwskazanie stanowi również miesiączka, infekcja, trądzik i opryszczka na twarzy.