Odmładzanie komórkami macierzystymi- innowacyjna metoda modelowania twarzy własną tkanką tłuszczową- system PUREGRAFT

lipofiling katowiceLipofilling, Lipotransfer czyli przeszczepienie bądź przeniesienie własnego tłuszczu wykorzystywane jest najczęściej do modelowania twarzy (uniesienie policzków, wypełnienie „doliny łez”, poprawa wyglądu powiek dolnych – „cienie pod oczami”), modelowania piersi oraz odmładzania dłoni.

Tłuszcz jest szczególnie polecany do podkreślenia naturalnych kształtów, odwrócenia oznak starzenia się i rekonstrukcji obszarów z utratą objętości tkanki miękkiej. Zastosowanie własnego tłuszczu jest bardziej naturalną drogą do rewitalizacji. Długi czas życia komórek tłuszczowych sprawia, że pozostają one w miejscu, do którego zostały przeniesione. Część z nich obumiera a pozostałe wgajają się i pozostają na stałe.

Przeszczepy są powszechnie stosowane dla poprawienia i uzupełnienia podskórnej tkanki tłuszczowej w obrębie piersi. Przenoszone komórki wstrzykiwane są w obszary gdzie tłuszcz już się znajduje i ostatecznie łączą się z otaczającą tkanką.

Dla poprawy konturów twarzy wykonujemy mikroprzeszczepy. Utrata elastyczności i jędrności oraz zmarszczki często są przyczyną utraty tkanki pod skórą. Ta objętość wypełniona jest cienką warstwą komórek tłuszczowych i zawiera populację regenerujących komórek, które utrzymują elastyczność i poprawiają jakość skóry. Wraz z wiekiem tracimy tę cienką warstwę komórek tłuszczowych i macierzystych, co sprawia, że wyglądamy na pozbawionych energii i zmęczonych.


lipofiling krakówLipofilling – przed zabiegiem

lipofiling kraków

 

Lipofilling – po zabiegu

Dla poprawy konturów twarzy można wykonywać mikroprzeszczepy. Utrata elastyczności i jędrności oraz zmarszczki często są przyczyną utraty tkanki pod skórą. Ta objętość wypełniona jest cienką warstwą komórek tłuszczowych i zawiera populację regenerujących komórek, które utrzymują elastyczność i jakość skóry. Wraz z wiekiem tracimy tę cienką warstwę komórek tłuszczowych i macierzystych, co sprawia, że wyglądamy na pozbawionych energii i zmęczonych.

LIPOFILLING – na czym polega zabieg?

lipofiling katowice

Pierwszy etap: Pobranie tłuszczu z okolic takich jak brzuch, uda, biodra.

Drugi etap: Oczyszczanie w systemie Puregraft w celu usunięcia uszkodzonych komórek, krwi, lipidów i nadmiaru płynów zebranych podczas pobrania tłuszczu-liposukcji.

Trzeci etap: Stopniowe i delikatne wstrzyknięcie oczyszczonego już tłuszczu w wybrane miejsce.

Cały zabieg trwa zazwyczaj około 1-3 godzin. Może odbywać się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi.

Pacjent zazwyczaj wraca do domu tego samego dnia, a lekką aktywność fizyczną może podjąć po tygodniu od zabiegu. Możliwe efekty uboczne, które mogą wystąpić to: średni dyskomfort, zaczerwienienie, niewielka opuchlizna i w zależności od wrażliwości skóry, siniaki.

Rezultaty:  Każdy pacjent jest inny. Ostateczny rezultat osiąga się po 3 miesiącach od zabiegu, jednak w zależności od złożoności zabiegu rezultaty mogą się różnić. W przypadku ubytków tłuszczowej na twarzy efekt praktycznie jest widoczny od razu, skora „na nowo” napięta i wygładzona.