Powiększanie piersi lub jednoczesna plastyka piersi z wszczepieniem implantów

front of the body of an athletic woman with shirt

jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie. Producenci implantów piersiowych zadbali, by na rynku była tak szeroka różnorodność rodzajów wkładek, by dopasowanie modelu protezy nie stanowiło problemu.

Chirurg plastyczny precyzyjnie dobiera rozmiar i typ implantu indywidualnie dla każdej pacjentki. Implanty piersi wykorzystywane są w celach estetycznych, by odtworzyć brakującą pierś w przypadku wad wrodzonych lub w ramach zmiany płci. Piersi nie zawsze mogą być powiększone do wymarzonego rozmiaru. Ze względów zdrowotnych, ewentualnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia i groźnych powikłań, chirurg operator może nie podjąć się przeprowadzenia zabiegu.

Rodzaje implantów: 

Implanty piersi dzielimy w zależności od:
• zawartości: są wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym,
• profilu: w zależności od wysokości implantu i średnicy: niski, średni, wysoki.
• kształtu: wyróżniamy dwa rodzaje: okrągły lub anatomiczny,
• budowy otoczki: występują dwa rodzaje otoczki, gładka lub teksturowana,

Implanty, wkładki piersiowe

Nowoczesne implanty silikonowe są udoskonalone chemicznie, w taki sposób by w przypadku zniszczenia silikon nie wyciekł. Badania naukowe wykluczają niekorzystny wpływ silikonu na ludzki organizm.

Różnica między implantami okrągłymi a implantami anatomicznymi

Wybór kształtu implantów nie zależy jedynie od preferencji pacjentki. Na kształt protezy ma wpływ budowa ciała kobiety i rozmiar jej naturalnych piersi. Okrągłe implanty są wybierane w celach estetycznych, dla poprawy kształtu i zwiększenia objętości piersi. Natomiast implanty anatomiczne są stworzone do korekcji obwisłych piersi lub w przypadku deformacji klatki piersiowej.