Odsysanie tłuszczu, zwane liposukcją (ang. liposuction) to zabieg modelujący sylwetkę poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej z różnych części ciała.

PPP_3677 PPP_3525 PPP_3535

W naszym szpitalu pacjenci mogą wykonać go przy pomocy urządzenia Body Jet firmy Human Med. To jedyne na świecie urządzenie, w jakim zastosowano nowatorską metodę strumienia wodnego WAL (ang. water-jet assisted liposuction). Polega na rozbijaniu tłuszczu strumieniem wodnym podawanym pod ciśnieniem i jednoczesnym odsysaniu tegoż tłuszczu. Jest mniej bolesna, w pełni bezpieczna i małoinwazyjna, ponieważ w znaczny sposób ogranicza uszkodzenia naczyń i nerwów. Liposukcja wodna przynosi mniej powikłań (siniaków, krwiaków, obrzęków), dzięki czemu daje gwarancję szybkiego powrotu do codziennego trybu życia. Powinniśmy pamiętać, że liposukcja sama w sobie nie zastąpi tradycyjnego leczenia otyłości, które polega na odpowiedniej diecie połączonej z odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi.

Przed zabiegiem liposukcji
W zależności od potrzeb liposukcji można poddać brzuch, pośladki, uda, biodra, kolana, ramiona i podbródek. Przed zabiegiem należy umówić się na konsultację z chirurgiem operatorem, który przeprowadzi wywiad, zbada ewentualne przeciwwskazania i oceni predyspozycje skóry do obkurczenia się po wykonanym zabiegu. Osoba decydująca się na zabieg liposukcji powinna cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym, być stabilna emocjonalnie. Nie ma ograniczeń wiekowych, jednak u osób starszych efekty zabiegu mogą być słabsze ze względu na mniejszą elastyczność skóry. Przed liposukcją zaleca się wykonanie serii masaży, które mają za zadanie ujędrnić skórę i ułatwić gojenie się ran po operacji. Leki przeciwzakrzepowe podajemy na dwa tygodnie przed planowaną liposukcją.

Przebieg zabiegu modelowania ciała
Metoda water-jet polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem. Chirurg wprowadza go do organizmu za pomocą specjalnego wenflonu, który wnika w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnia jej strukturę, nie powodując zniszczeń naczyń krwionośnych lub nerwów. Komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia są uwalniane z organizmu dzięki delikatnym ruchom wykonywanym przez lekarza. Po skończonym zabiegu płyn jest odessany wraz z komórkami tłuszczowymi za pomocą tego samego wenflonu. Jednoczesne podawanie i odprowadzanie płynu do infiltracji ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu zabiegu. Ten specjalny system aplikacji nie prowadzi do uszkodzeń mechanicznych tkanki, obrzęków, siniaków i krwiaków. Zabieg odbywa się bez nacięć i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie powinien odczuwać bólu. Ilość odprowadzonego tłuszczu w trakcie zabiegu liposukcji nie powinna zakłócać równowagi fizjologicznej i naturalnych procesów zachodzących w naszym organizmie. Ze względów bezpieczeństwa podczas jednego zabiegu można usunąć do 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy ciała.

 liposuction

Po zabiegu
Liposukcja Body-Jet skraca okres rekonwalescencji do niezbędnego minimum. Pacjent nie wymaga hospitalizacji i jeśli dobrze się czuje, po zabiegu może wrócić do domu. Pełna aktywności fizyczna powraca po jednym, maksymalnie kilku dniach. Możliwe powikłania to zwiotczała, obwisła skóra, skrzepy, krwawienia, opuchlizna. Wszystkie ryzyka są dokładnie omówione z naszym chirurgiem plastykiem w czasie konsultacji. Zapoznaj się z efektami liposukcji w naszej galerii.