liposukcja infradźwiękowa

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

Żyjemy w czasach galopującego postępu technologii, który bezpośrednio oddziałuje niemal na każdą sferę naszego życia. Dotyczy zarówno form wolnego spędzania czasu, biznesu, szkolnictwa, jak
i (a może nawet przede wszystkim!) medycyny. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Pacjentów, aby maksymalizować Wasze zadowolenie i komfort, ciągle się doszkalamy i wprowadzamy najnowocześniejsze zdobycze z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej do wachlarza naszych usług. Już wkrótce całkowicie zmieni się sposób wykonywania przez nasz personel medyczny zabiegu liposukcji, lipofillingu czy lipotransferu. Stosowany do tej pory urządzenie Body Jet, dająca bardzo dobre rezultaty, zostanie zastąpiony urządzeniem Eva sp®7 dającym jeszcze lepsze rezultaty! Sprzęt ten Wykorzystuje technologię N.I.L ® (ang. Nutational Infrasonic Liposculpture Technique) czyli Liposukcji Infradźwiękowej. Infradźwięki z fizycznego punktu widzenia, to wszystkie te, których częstotliwość wynosi maksymalnie 16Hz. Powstają one na skutek NUTACJI, czyli ograniczonego ruchu kołowego (bez rotacji). Nutacja jest następstwem aktywacji kaniul do usuwania tkanki tłuszczowej przez sprężone powietrze.

liposukcja infradźwiękowa

Nutacyjny ruch 3-D cechuje szereg obopólnych zalet zarówno dla Pacjenta jak i Chirurga.

ZALETY DLA PACJENTA :

  • Minimalizacja ilości krwiaków, siniaków, obrzęków
  • Znaczna redukcja wrażeń bólowych
  • Znacznie krótszy czas trwania zabiegu
  • Brak nierówności
  • Maksymalnie krótka rekonwalescencja
  • 2in1 – możliwość liposukcji z jednoczasowym autologicznym transferem komórek tłuszczowych
  • Możliwość zastosowania każdego rodzaju znieczulenia

Ruch ten obejmuje wibrację, ruch postępowo zwrotny, a także prostoliniowy dzięki czemu zapewnia małoinwazyjne usuwanie tłuszczu, znacznie wydajniejsze niż przy użyciu innych urządzeń, m.in. z aparatu Body Jet. W trakcie użytkowania głowicy Nie dochodzi do nagrzewania się kaniuli, dlatego nie ma możliwości wystąpienia jakichkolwiek obrażeń termicznych tkanek sąsiednich.  Zasysanie tłuszczu odbywa się z jednoczasową jego emulgacją co znacząco skraca czas trwania operacji, a także umożliwia to zachowanie jego doskonałej jakości co ma istotne znaczenie
w przypadku jego ponownego wszczepiania czy do pozyskania komórek macierzystych.

liposukcja infradźwiękowa

 

 

 

 

Ruch nutacyjny 3-D, Poprzez stymulacje nerwów nienocyceptywnych, utrudnia przewodzenie bodźców bólowych (Gate control theory).

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L.Liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

Umożliwia to wykonanie liposukcji w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym i zmniejsza ból odczuwany przez pacjenta, przede wszystkim podczas znieczulenia tumescencyjnego.

To zaledwie kilka z wielu korzyści wynikających ze stosowania N.I.L®, bowiem dochodzi także m.in. do wydzielania w OUN endorfin, które będąc silnymi agonistami receptorów opioidowych μ (morfinowych). Wywołują stany euforyczne, zniesienie bólu, uczucie przyjemności i dobrego nastroju, co znacząco wpływa na minimalizację wrażeń bólowych po zabiegu.

W naszym Szpitalu pacjenci są poddawani liposukcji przy użyciu urządzenia System EVA Sp 6®. Jest to kompletne urządzenie zawierające zarówno system infiltracyjny i aspiracyjny, a ponadto umożliwia stałe monitorowanie ilości infiltrowanego płynu. Jest wyposażony w najnowszą na rynku głowicę EVAMATIC 5®, która wykorzystuje technologię N.I.L®. Jej innowacyjność wynika m.in. z aktywnego systemu bezpieczeństwa, dzięki któremu głowica blokuje się gdy napotyka tkankę nietłuszczową, doskonałej retrakcji skóry czy chociażby z faktu iż wykonuje ponad 600 ruchów na minutę.

Liposukcja infradźwiękowa nil