powiększanie piersi kraków

Przed zabiegiem powiększania piersi

Zanim chirurg zakwalifikuje do pacjentkę do zabiegu, przeprowadza z nią rozmowę kwalifikacyjną, podczas której poznaje on oczekiwania pacjentki co do kształtu i wielkości piersi oraz wspólnie z nią dokonuje przymiaru przyszłych implantów. Następnie lekarz zbiera wywiad, zleca podstawowe badania laboratoryjne i USG piersi. Wszystko po to, by zabieg przebiegł bezpiecznie, a jego efekty w pełni odpowiadały oczekiwaniom pacjentek.

Przebieg  zabiegu powiększania piersi

Operacja polega na poprawie kształtu i wielkości piersi przy użyciu implantów zbudowanych z utwardzonego żelu silikonowego, dzięki którym powiększony biust przypomina piersi naturalne w ruchu, a nawet w dotyku.

Zabieg wymaga znieczulenia ogólnego. Po wykonaniu niewielkiego nacięcia pod piersią lub na granicy otoczki brodawki piersi w tkance piersiowej chirurg formuje ”kieszeń”, w której umieszcza implant. Może to zrobić zarówno pod mięśniem na klatce piersiowej, jak i pod samym gruczołem.

implanty piersi

Po zabiegu powiększenie biustu

Po operacji pacjentka zostaje w klinice na noc. W pierwszych godzinach odczuwalny jest ból, który uśmierza się podaniem leków. Powrót do pracy możliwy jest po ok. 10 dniach, a przez około 4 tygodnie zalecamy noszenie sportowego biustonosza. Pełnym efektem zabiegu można się cieszyć po kilku tygodniach, kiedy piersi zmiękną i staną się naturalne.