plastyka_powiekSposób na odmłodzenie twarzy

Z wiekiem skóra powieki wiotczeje i opada. To z jednej strony problem estetyczny, ale z drugiej także zdrowotny, bo zwiotczała skóra przeszkadza w widzeniu. Plastykę powiek górnych wykonuje się w celu usunięcia nadmiaru cienkiej, delikatnej skóry powodującej opadanie powiek, która skutecznie ogranicza widzenie. Plastykę powiek dolnych ma za zadanie wyeliminowanie efektu tzw. worków pod oczami i nadanie im młodzieńczego wyglądu. Chirurdzy rekomendują wykonanie operacji jak najwcześniej, zanim skóra zwiotczeje w znacznym stopniu. Dzięki temu można osiągnąć trwalsze efekty. Można wykonać równoczesną korektę powiek górnych i dolnych.

 

Przebieg zabiegu plastyki powiek

Operacja powiek polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry oraz przepuklin tłuszczowych. Może dotyczyć powiek dolnych, górnych lub obu jednocześnie. Jeśli problemem są jedynie powieki dolne lub worki tłuszczowe pod oczami, a usunięcie nadmiaru skóry nie jest konieczne, korekta powiek jest przeprowadzana przez nacięcie prowadzone wewnątrz powieki, od strony spojówki. Chirurg plastyk wykonuje korekcję w znieczuleniu miejscowym, dożylnym. Zabieg można połączyć z innymi zabiegami odmładzającymi twarz – tj. liftingiem twarzy oraz zabiegami
z użyciem Botoxu.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu pacjent ma założony opatrunek uciskowy, który przeszkadza w widzeniu – z tego powodu musi zostać w klinice do następnego dnia. Rekonwalescencja jest bezbolesna i nie wymaga przyjmowania leków przeciwbólowych. Powstałe zasinienia i obrzęk ustępują w ciągu 7-14 dni. Szwy można zdjąć siedem dni po operacji.