beautiful woman's nude body with ideal skin

Powiększanie piersi a ból po operacji

Wreszcie założę bluzkę z dużym dekoltem i będę miała czym się pochwalić. W końcu w sklepie z dumą poproszę ekspedientkę o większy rozmiar miseczki. Pozbędę się kompleksu małych piersi – tak myśli wiele kobiet. Niestety tam, gdzie zaczynają się pragnienia, pojawiają się również wątpliwości.

Ból to najbardziej powszechna obawa wśród pacjentek planujących operację powiększenia piersi. Kilkudniowa hospitalizacja, ból, opuchlizna, złe samopoczucie to wciąż czynniki, które powodują, że wiele kobiet nie jest gotowych na tak gwałtowną zmianę w ich życiu. Dlaczego strach przed bólem pooperacyjnym jest tak paraliżujący? Czy naprawdę jest się czego bać?

Odczuwanie bólu zależy od indywidualnych predyspozycji

Nie oszukujmy się – to boli. Jednak każda z nas jest inna, zatem inaczej będziemy przeżywać to doświadczenie. – Ból pooperacyjny oraz gorsze samopoczucie po zabiegu są naturalne. Należy pamiętać, że jego intensywność zależeć będzie zarówno od naszego progu odporności, jak i wybranej techniki operacyjnej. Pacjentki przez pierwsze dni pozostają pod stałą opieką personelu medycznego oraz przyjmują w celu zmniejszenia dolegliwości leki przeciwbólowe. Aby nie doprowadzić do sytuacji, które nasilą nieprzyjemne odczucia, należy przestrzegać zaleceń lekarza. Przede wszystkim powinno się ograniczyć ruchy ramion i dużo odpoczywać – radzi Anna Olender ze Szpitala Dr Olender.

Nie zamartwiaj się

Przestań czytać komentarze w Internecie, bo nie masz pewności, czy są to prawdziwe zwierzenia pacjentek. Nie przejmuj się opowieściami o wyolbrzymionym bólu – uczuciu słonia na klatce piersiowej. Staraj się nie rozmawiać z bliskimi o swoich obawach. Być może są przejęci całą sytuacją bardziej od Ciebie. Wówczas zamiast oczekiwanego wsparcia otrzymasz porcję kolejnych zmartwień. Możesz być pewna, że nikt nie zagwarantuje tego, jak będziesz czuła się po operacji. Dogłębna analiza wszystkich najgorszych scenariuszy nigdy nie jest dobrym pomysłem. Zamiast nabrać pewności siebie, wpadniesz we frustrację, a zbliżająca się data operacji tylko pogłębi uczucie paniki.

Oswajanie z bólem

Podczas konsultacji z lekarzem opowiedz o swoich obawach. To jedyna osoba, która pomoże i rzetelnie przygotuje na sytuacje, które mogą wydarzyć się w czasie rekonwalescencji. Poproś, aby  wyjaśnił ewentualne komplikacje i na co powinnaś być gotowa. Zamiast straszenia otrzymasz konkretne odpowiedzi i wskazówki. Ta wiedza pozwoli na rozwianie niepotrzebnych wątpliwości
i odpowiednie nastawienie do wyczekiwanego zabiegu. Zastanawiając się nad powiększeniem piersi, nie myślałaś przede wszystkim o bólu, więc dlaczego teraz skupiasz na nim całą swoją uwagę. Nie pozwól, aby to strach kierował tak ważną decyzją.

Pozytywne nastawienie

Kobieta zmienną jest. Zdarza się, że pacjentki, które bardzo bały się bólu, potem z uśmiechem na ustach przekonywały, że strach ma tylko wielkie oczy. Inne odczucia generują także różne motywy. Panie potrafią dobrze znosić ból po zabiegu, gdyż wizja efektu końcowego nakręca je do pozytywnego myślenia. Gdy dopada je kryzys, stają im przed oczami wszystkie niedogodności związane
z kompleksem małych piersi: rozbieranie się przed partnerem, luźne ubrania, nieestetyczne wkładki powiększające, porównywanie się do innych kobiet, brak akceptacji siebie. Na szczęście przykre dolegliwości w końcu się skończą. Rozpocznie się nowy okres w życiu. Satysfakcja z wyglądu, podjętej decyzji, a przede wszystkim zwycięstwa nad pokonanym kompleksem. Dlatego warto walczyć
z bólem przy spełnianiu własnych pragnień.