garbaty nosl

Garbaty problem nosa

Operacja plastyczna nosa, obok powiększania piersi i liposukcji, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych przez chirurgów plastycznych. Dzięki nim możemy się pozbyć swojego największego kompleksu: krzywego, dużego, garbatego nosa.

Czy duże może być piękne? Jak się okazuje, problem wydatnego nosa dotyka co piątą osobę. Przeświadczenie o byciu nieidealnym powoduje odebranie sobie prawa do szczęścia. Kompleksy zaczynają coraz bardziej zatruwać nam życie i nie pozwalają osiągać wyznaczonych celów, bo nie wierzymy w możliwość ich realizacji. Nasza niska samoocena podpowiada nam, że nie zasługujemy na nic dobrego. Z każdym dniem wygląd staje się coraz większą obsesją. Pogłębia się poczucie bycia gorszym od innych. Jednak często nasz kompleks w oczach innych nie jest niczym poważnym. Wmawia się nam, że to zwykła fanaberia, a nie wstydliwy problem.

Garbaty nos – operacja

Kartofel jak u Baby Jagi, skocznia narciarska, klamka – co człowiek to inny kształt nosa. I właściwie dlaczego utarło się przekonanie, że odbiegające od norm kształty są przez nas nieakceptowane? Każdy ma w głowie własny ideał piękna. Wydaje się, że najbardziej pożądanymi nosami są te zadarte, charakterystyczne dla dzieci, bo są małe i zgrabne. Marzeniem wielu osób również jest nos wąski i prosty, ale przede wszystkim współgrający z naszą twarzą. – Wielu z moich pacjentów odczuwa potrzebę poprawienia wyglądu swojego garbatego nosa. Często jest on dla nich problemem już od dzieciństwa. Wiem, że nos jest ważnym elementem twarzy, który decyduje o ogólnym wrażeniu i wyglądzie. Pacjent/ka przez lata doświadcza upokorzeń ze strony rówieśników i myśli o korekcji nosa. Aż pewnego dnia postanawia zakończyć ten wieloletni problem. Dochodzi do wniosku, że pozbycie się „brzydkiego nosa” nie jest abstrakcją, a wymarzony rezultat z naszą pomocą do osiągnięcia – mówi doktor Anna Olender ze Szpitala Dr Olender.

Należy pamiętać, że niejednokrotnie mała korekta nosa sprawia, że łagodnieją rysy twarzy i potrafią całkiem odmienić nasz wizerunek. Kobieta z mocno określoną urodą po operacji wygląda delikatniej. To dotyczy również mężczyzn. Panowie po urazach nosów, z wyraźnie widoczną krzywizną odbierani są jako osoby budzące lęk i agresywne. Po operacji ich wygląd przybiera formy osoby sympatycznej i godnej zaufania.

Poczuj różnicę po operacji nosa

Kształt i wielkość nosa to niezmiennie najczęściej pojawiająca się odpowiedź na to, co zmienilibyśmy w swoim wyglądzie. Miejmy na uwadze fakt, że problem leży w naszej psychice i nie należy aż tak krytycznie na siebie patrzeć. Zdarza się, że jest to wyolbrzymiony problem, ale bywa i tak, że nos skutecznie oszpeca całą twarz. Jeśli nos jest naszą prawdziwą zmorą, to mamy do wyboru dwa rozwiązania: zaakceptować go – łatwo powiedzieć – lub skorzystać z pomocy lekarza. To od nas zależy, na ile jest to kompleks, z którym nie chcemy dalej żyć. – Najważniejszym przeciwskazaniem do przeprowadzenia operacji jest nierealność oczekiwań pacjenta. Jeżeli ktoś z „ogromnego nosa” chce mieć hollywoodzki, maleńki
i nie daje się przekonać, że taka metamorfoza nie będzie korzystna dla jego wyglądu, to powinien przemyśleć, czy zabieg jest konieczny. Wówczas mamy bardziej do czynienia  kaprysem niż realnym defektem – radzi Anna Olender. Jeśli stale kontrolujesz: zdjęcia robione z profilu, fryzury odsłaniające twarz, spadające okulary, to korekcja nosa może być wybawieniem. Pacjenci, którzy skorzystali z operacji plastycznej, mają do siebie pretensje, że zrobili to tak późno. Zwłaszcza panie czują się atrakcyjniejsze. Mają ochotę robić codzienny makijaż i z chęcią przyglądają się swojej nowej twarzy. Warto zmieniać swoje życie i pozbywać się niechcianych kompleksów. Jeśli tylko istnieje taka możliwość, nie wahaj się i wyciągnij rękę po swoje marzenia, bo warto!