people, holidays and magic concept - laughing woman in evening dress holding something over christmas tree and lights background

Święta i Nowy Rok to dobry moment, by pomyśleć o sobie. Coraz częściej stajemy się rozsądnymi egoistkami dbającymi o swoje potrzeby. Bo kiedy jak nie przy okazji Bożego Narodzenia i noworocznych postanowień najlepiej spełniać marzenia?

 

Za granicą, na przykład we Włoszech, operacje plastyczne są bardzo popularnym prezentem. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni popierają pomysł obdarowywania się zabiegami upiększającymi. Uważają, że taki prezent to gwarancja sukcesu. A może warto byłoby pomyśleć o obdarowaniu samej siebie?

Podaruj marzenie

Czasy się zmieniają i operacje plastyczne przestały być tematem tabu. Nie boimy się mówić partnerowi czy bliskim, że myślimy o powiększeniu biustu czy korekcie nosa. Wizyta u dobrego chirurga z osobą, której marzy się dany zabieg, jest coraz popularniejszą praktyką. – Okres jesienno-zimowy to dobry czas na poddawanie się operacjom plastycznym. Trzeba tylko uważać na chwilowe zachcianki wynikające z obniżonego nastroju spowodowanego porą roku. To musi być decyzja przemyślana, podjęta dużo wcześniej, nie dla chwilowej poprawy samopoczucia – radzi Anna Olender ze Szpitala Dr Olender.

Świąteczne uszczęśliwianie

Operacja plastyczna podarowana żonie czy mamie wydaje się jeszcze dość abstrakcyjnym pomysłem, jednak za granicą to prezent jak każdy inny. Jeśli wiemy, że dla obdarowywanej osoby korekta nosa czy operacja piersi będą spełnieniem marzenia, to dlaczego nie wybrać właśnie świąt, by ją uszczęśliwić? Należy tylko pamiętać, by mieć pewność, o jakim zabiegu myśli dana osoba – prezent niespodzianka z nietrafioną operacją plastyczną może okazać się po prostu wtopą.

Piersi najpopularniejsze

Za granicą, ale również w Polsce zauważalny jest trend fundowania partnerkom na święta operacji plastycznej, najczęściej jest to powiększenie lub korekta biustu. Jeśli akceptacja drugiej połówki nie przynosi rezultatu i partnerkę męczy kompleks – dlaczego nie podarować jej operacji pod choinkę? – Trzeba pamiętać, że przy tego typu prezentach nie ma pewności, że partnerka będzie mogła poddać się operacji. Podczas wizyty dobry chirurg przeprowadza szczegółowy wywiad. Musimy mieć pewność, że pod względem zdrowotnym i motywacyjnym dana osoba kwalifikuje się do zabiegu – mówi dr Anna Olender ze Szpitala Dr Olender.

Myśl o sobie

Czas Świąt i Nowego Roku  może być też idealną okazją, by odważyć się na spełnienie marzenia, które odkłada się od długiego czasu. Warto myśleć o sobie i własnych potrzebach – sprawienie sobie prezentu to nie egoizm. Nauczmy się uszczęśliwiać nie tylko innych, ale i siebie.