Lifting twarzy bez skalpela? – TO MOŻLIWE w naszej klinice chirurgii plastycznej niedaleko Katowic

 

Przeszkadzają Ci zmarszczki, Twoja skóra jest rozciągnięta, opadnięta, ale boisz się inwazyjnego chirurgicznego zabiegu? Wydaje Ci się, że odmładzanie wyglądu twarzy i działalność skalpela są to dwie kwestie, które koniecznie muszą zawsze iść w parze? Nic bardziej mylnego! Specjalnie dla takich Pacjentów w naszej klinice chirurgii plastycznej nieopodal Katowic i Krakowa, stosuje się nowoczesny zabieg z użyciem nici liftingujących. Jest to małoinwazyjna metoda modelowania szyi i twarzy, pozwalająca na uzyskanie efektów niezwykle zbliżonych do tych występujących po operacji plastycznej. Przewagą tego zabiegu nad chirurgicznym liftingiem jest całkowity brak blizn i niesamowicie naturalny efekt. W jego trakcie wykorzystuje się cienkie i 100% wchłanialne nici, których skład chemiczny nie odbiega znacząco od składu innych nici chirurgicznych. Jedyną różnicą jest to, że nici służące do liftu wchłaniają się dłużej (około 8 miesięcy), w celu zapewnienia maksymalnie długiego czasu trwania efektu liftingującego. Po upływie tego okresu i ustąpieniu efektów zaleca się POWTÓRNE wykonanie zabiegu.

Modelowanie zwiotczałej skóry

Nici używane przez naszego specjalistę, chirurga plastycznego posiadają mikroskopijnych rozmiarów haczyki, których użycie pozwala na całkowitą rezygnację z użycia skalpela! Jak to możliwe? Zaczepiają się one bowiem w tkance podskórnej, przez co nasz chirurg plastyczny ma świetną swobodę ruchów manualnych. Dzięki temu może on dowolnie podciągać i modelować zwiotczałą skórę. Nici stają się wtedy swoistym rusztowaniem dla niej, umożliwiając jej powrót w dawne miejsce.

Nici liftingujące a tradycyjny lifting

Nici liftingujące to coś o niebo lepszego od tradycyjnego liftingu! Zabieg stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych, elastynowych, a także kwasu hialuronowego, co znacząco wpływa na poprawę dotychczasowej kondycji struktury skóry, w konsekwencji pobudza ją do zwalczania i opóźniania procesów starzenia. Jak? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – zregenerowane włókna kolagenu tworzą sieć, która w naturalny sposób odpowiada za podtrzymywanie tkanek w ich właściwym miejscu.

Przebieg zabiegu w naszej klinice chirurgii plastycznej nieopodal Katowic

Po odbytej konsultacji nasz specjalista kwalifikuje Pacjenta do zabiegu. Komfort i zadowolenie Pacjentów to nasz priorytet, dlatego chirurg plastyczny stosuje znieczulenie miejscowe. Po znieczulenie lekarz wprowadza pod skórę cienkie kaniule, wokół których owinięte są nici liftingujące. Kaniule są wyciągane, a nici zostają pod skórą. Ich liczba zależy od sytuacji. Iniekcja odbywa się pod kątem lub równolegle, aby utworzyć niewidoczne rusztowanie podtrzymujące skórę. Czas trwania zabiegu to 15-90 min.

Okres rekonwalescencji

Obrzęk pozabiegowy utrzymuje się najczęściej przez okres od 3 dni do tygodnia. Zaleca się ograniczyć do minimum ruchy mimiczne twarzy. Aby skrócić czas rekonwalescencji, jeszcze przed zabiegiem dobrze jest odstawić leki zawierające kwas acetylosalicylowy (np. aspiryna, polopiryna), ponieważ zmniejszają one krzepliwość krwi. Nie zaleca się picia kawy, alkoholu, a także palenia papierosów i korzystania z innych używek.

Specjaliści z kliniki chirurgii plastycznej nieopodal Katowic polecają ten zabieg ze względu na:

– niski stopień ingerencji w tkanki Pacjenta,

– bardziej atrakcyjną cenę niż w przypadku tradycyjnego liftingu,

– stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych,

– krótki okres rekonwalescencji.