Lifting twarzy bez skalpela? – TO MOŻLIWE!

 

Przeszkadzają Ci zmarszczki, Twoja skóra jest rozciągnięta, opadnięta ale boisz się inwazyjnego chirurgicznego zabiegu? Wydaje Ci się, że odmładzanie wyglądu twarzy i działalność skalpela są to dwie kwestie, które koniecznie muszą zawsze iść w parze? Nic bardziej mylnego!

Specjalnie dla takich pacjentów stosuje się nowoczesny zabieg z użyciem nici liftingujących. Jest to to małoinwazyjna metoda modelowania szyi i twarzy, pozwalająca na uzyskanie efektów niezwykle zbliżonych do tych występujących po operacji plastycznej. Przewagą tego zabiegu nad chirurgicznym liftingiem jest całkowity brak blizn i niesamowicie naturalny efekt końcowy. W jego trakcie wykorzystuje się cienkie i 100% wchłanialne nici, których skłąd chemiczny nie odbiega znacząco od składu innych nici chirurgicznych. Jedyną różnicą między ich właściwościami, że te służące do liftu wchłaniają się dłużej (około 8 miesięcy), w celu zapewnienia maksymalnie długiego czasu trwania efektu liftingującego. Po upływie tego czasu i ustąpieniu efektów zaleca się POWTÓRNE wykonanie zabiegu. Nici używane przez naszego chirurga plastycznego posiadają mikroskopijnych rozmiarów haczyki, których użycie pozwala na całkowitą rezygnację z użycia skalpela! Jak to możliwe? Zaczepiają się one bowiem w tkance podskórnej, przez co nasz chirurg plastyczny ma świetną swobodę ruchów manualnych dzięki czemu może on dowolnie podciągać i modelować zwiotczałą skórę. Nici stają się wtedy swoistym rusztowaniem dla niej, umożliwiając jej powrót w dawne miejsce.

Nici liftingujące to coś o niebo lepszego od tradycyjnego liftingu! Zabieg stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych, elastynowych, a także kwasu hialuronowego, co znacząco wpływa na poprawę dotychczasowej kondycji struktury skóry, w konsekwencji pobudzając ją do zwalczania i opóźniania procesów starzenia. Jak? Odpowiedź jest zaskakująco prosta  – zregenerowane włókna kolagenu tworzą sieć, która w naturalny sposób odpowiada za podtrzymywanie tkanek w ich właściwym miejscu.

Przebieg zabiegu:

Po odbytej konsultacji nasz specjalista kwalifikuje pacjenta do zabiegu. Komfort i zadowolenie naszych pacjentów to nasz priorytet, dlatego nasz chirurg plastyczny stosuje znieczulenie miejscowe. Po znieczulenie lekarz wprowadza pod skórę cienkie kaniule, wokół których owinięte są nici liftingujące. Kaniule są wyciągane, a nici zostają pod skórą. Ich ilość zależy od sytuacji. Iniekcja odbywa się pod kątem lub równolegle, aby utworzyć niewidoczne rusztowanie podtrzymujące skórę.

Czas trwania zabiegu: 15-90min

Okres rekonwalescencji: Obrzęk pozabiegowy utrzymujący się najczęściej przez 3 dni do tygodnia. Zaleca się ograniczyć do minimum ruchy mimiczne twarzy. Aby skrócić czas rekonwalescencji jeszcze przed zabiegiem dobrze jest odstawić leki zawierające kwas acetylosalicylowy (np. aspiryna, polopiryna), ponieważ zmniejszają krzepliwość krwi, a także kawę, alkohol, papierosy i inne używki.

Zalety:

– niski stopień ingerencji w tkanki pacjenta

– bardziej atrakcyjna cena niż ta tradycyjnego liftingu

– stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych

– krótki okres rekonwalescencji