powiększanie ust

Rozmiar i kształt ust mogą stanowić kłopot od urodzenia lub z powodu naturalnego procesu starzenia. Jednym z rodzajów na powiększenie ust  jest tzw. przeszczep koriowy, czyli wypełnienie ust materiałem własnopochodnym, pobranym z okolicy fałdu pośladkowego lub okolicy nadłonowej. Składa się on z tkanki tłuszczowej oraz skóry właściwej. Tego typu zabiegi wykonujemy u pacjentek, które mają bliznę po cesarskim cięciu.

Piękne efekty daje również przeszczep samego tłuszczu wraz z komórkami macierzystymi. Tłuszcz pobieramy w znieczuleniu miejscowym za pomocą cienkiej kaniuli z powłok brzusznych. Następnie po odpowiednim przygotowaniu zostaje on podany w obręb ust. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu stomatologicznym.

Po zabiegu powiększanie ust 

Modelowanie ust nie wymaga hospitalizacji. Pacjent może wrócić do aktywności zawodowej już po 3-4 dniach. Wtedy ustępują obrzęk i nadmierna wrażliwość na dotyk.

Zaletą wyżej wymienionych metod (szczególnie korium) jest fakt, że efekty zabiegu utrzymują się długo. Metoda z użyciem własnopochodnego tłuszczu i komórek macierzystych powinna być powtórzona po pół roku w celu utrwalenia długotrwałych efektów.

Przeciwwskazania operacji plastycznej ust

 
Do najważniejszych zalicza się ciążę i okres karmienia piersią, aktywne choroby autoimmunologiczne, nowotwory i infekcje – zarówno ogólne (np. przeziębienie), jak i w miejscu zaplanowanego zabiegu (np. opryszczka, trądzik). Przeciwwskazaniem względnym jest również miesiączka.

Przed zabiegiem                                                                 

operacja plastyczna ust

 

 

 

Po zabiegu

operacja plastyczna ust