Nasz prywatny szpital chirurgii plastycznej to miejsce, w którym bezpiecznie i skutecznie wykonasz zabieg liposukcji przy pomocy urządzenia Body Jet firmy Human Med. Odsysanie tłuszczu nazywane również jako liposukcja (ang.liposuction) to zabieg modelujący sylwetkę poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej z różnych części ciała. W zależności jakich efektów oczekujemy może to być  brzuch, pośladki, uda, biodra, kolana, ramiona i podbródek. Wodna liposukcja to nowoczesna metoda odsysania tkanki tłuszczowej, polegająca na rozbijaniu tłuszczu strumieniem wodnym podawanym pod ciśnieniem i jednoczasowym odsysaniu tegoż tłuszczu. Jest w pełni bezpieczna i małoinwazyjna, gdyż w znaczny sposób ogranicza uszkodzenia naczyń i nerwów. Jest mniej bolesna i daje mniej powikłań – mniej siniaków, krwiaków, mniejszy obrzęk. Stanowi gwarancję szybkiego powrotu do codziennego trybu życia. Po zabiegu wodnej liposukcji (Body Jet) pacjent może prawie, że natychmiast powrócić do pełnej aktywności życiowej. Liposukcja jest zabiegiem niezwykle efektywnym i bezpiecznym. Póki co jest to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda która pozwoli nam pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, gwarantująca doskonały efekt końcowy. Metoda ta szybko zyskała wielkie uznanie w świecie, świetną opinię i zaufanie wielu pacjentów ze względu na bezpieczeństwo i efekt końcowy zabiegu. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zalety liposukcji

Body Jet® to jedyne na świecie urządzenie, w jakim zastosowano nowatorską metodę strumienia wodnego WAL (ang.water-jet assisted liposuction). Dzięki temu możemy przeprowadzić zabieg liposukcji w sposób dużo mniej inwazyjny, dużo bardziej bezpieczny i precyzyjny z efektami znacznie lepszymi niż inne metody liposukcji. Zabieg tą metodą to krótki czas rekonwalescencji i natychmiastowy efekt.

Postępowanie przed zabiegiem liposukcji

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabiegi i porozmawianie o ewentualnych przeciwwskazaniach do przeprowadzenia operacji. Pamiętajmy poinformować chirurga realizującego zabieg o wszystkich przebytych chorobach i przyjmowanych lekach. Podczas konsultacji lekarz oceni predyspozycje skóry do obkurczenia się po zrealizowanym zabiegu. Przed zabiegiem zalecamy wykonanie serii masaży, jakie mają za zadanie ujędrnić naszą skórę oraz ułatwi gojenie się ran po operacji. Przed wykonaniem zabiegu, leki przeciwzakrzepowe podajemy na dwa tygodnie przed planowaną liposukcją.

Przebieg zabiegu liposukcji

Liposukcja metodą water-jet polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem. Roztwór ten jest wprowadzany do organizmu za pomocą specjalnej kaniuli, który wnika w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnia jej strukturę, nie powodując zniszczeń naczyń krwionośnych lub nerwów, które jak wiemy są bardzo delikatnie, przemieszczane wraz ze strumieniem roztworu i w ten sposób nie doznają uszkodzeń mechanicznych. W trakcie zabiegu lekarz, delikatnymi ruchami, uwalnia adipocyty, czyli komórki tłuszczowe w naszym organizmie przeznaczone do usunięcia. Dzięki temu, że zastosowaliśmy znieczulenie miejscowe i delikatne ruchy lekarza, liposukcja przebiega bez komplikacji. Po skończonym zabiegu płyn jest odessany wraz z komórkami tłuszczowymi za pomocą tej samej kaniuli, za pomocą której był on do organizmu wprowadzony. Jednoczesne podawanie i odprowadzanie płynu do infiltracji ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu zabiegu. Ten specjalny system aplikacji nie prowadzi do uszkodzeń mechanicznych tkanki, obrzęków, siniaków i krwiaków.

Liposukcja – bezpieczeństwo i skuteczność

Zabieg charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wszelkie niedogodności są pacjentowi tłumaczone w trakcie konsultacji. W trakcie zabiegu pacjent jest cały czas przytomny a specjalista wykonujący zabieg ma z nim stały kontakt, dzięki czemu może kontrolować jego samopoczucie. Fakt, że pacjent może się poruszać, ułatwia to lekarzowi stałą ocenę modelowanych części ciała.

Czy zabieg jest bolesny?

Liposukcja przeprowadzana tą metodą, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest zazwyczaj bezbolesna. W trakcie zabiegu środek znieczulający mocno rozrzedzony roztworem soli jest wstrzykiwany bezpośrednio w tkankę pacjenta. Zabieg odbywa się bez nacięć.

Ile tłuszczu mogę się pozbyć?

Ilość odprowadzonego tłuszczu w trakcie zabiegu liposukcji nie powinna zakłócać równowagi fizjologicznej i naturalnych procesów zachodzących w naszym organizmie. Ze względów bezpieczeństwa podczas jednego zabiegu można usunąć do 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy ciała.

Po zabiegu liposukcji

Liposukcja Body-Jet skraca okres rekonwalescencji do niezbędnego minimum i całkowicie ogranicza przykre dolegliwości związane z zabiegiem. Pacjent nie wymaga hospitalizacji i jeśli tylko samopoczucie pozwala, zaraz po zabiegu mogą wrócić do domu. . Pełna aktywności fizyczna powraca po jednym, maksymalnie kilku dniach. Jest to jednak uzależnione od konkretnego przypadku. Z możliwych powikłań pooperacyjnych są to zwiotczała, obwisła skóra, skrzepy, krwawienia, opuchlizna. Wszystkie ryzyka są dokładnie omówione z naszym chirurgiem plastykiem w czasie konsultacji.

Informacje dodatkowe

Powinniśmy pamiętać, że liposukcja sama w sobie nie zastąpi tradycyjnego leczenia otyłości, które polega na odpowiedniej diecie połączonej z odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi, jednakże zabieg ten umożliwia nam usunięcie tkanki tłuszczowej z tych obszarów ciała, które nie poddają się leczeniu zachowawczemu. Zanim podejmiesz decyzję o operacji rozważ dokładnie swoje oczekiwania i przedyskutuj je z naszym chirurgiem. Osoba decydująca się na zabieg liposukcji powinna cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym, być stabilna emocjonalnie. Wiek nie ma znaczenia w przypadku zabiegu liposukcji, jednak u osób starszych ze względu na mniej elastyczną skórę efekty zabiegu mogą być słabsze.