powieki

Młodsze i zdrowsze spojrzenie na świat

Nasze ciało zmienia się wraz z wiekiem, to nie ulega wątpliwości. Z jednymi zmianami się godzimy, inne utrudniają nam codzienne funkcjonowanie lub po prostu są nie do zaakceptowania. Tak jest w przypadku skóry na naszych powiekach. Im jesteśmy starsze, tym jest ona bardziej wiotka i opada. A zdarza się też tak, że ten problem akurat u nas ma podłoże genetyczne.

I w jednym, i w drugim przypadku warto się zdecydować na zabieg plastyki powiek.

Młodsza twarz, piękniejsza i zdrowsza ty

Zabieg blefaroplastyki, bo o nim mowa, to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów tzw. odmładzających. I jego efekt z pewnością taki jest, jednak opadające powieki to nie tylko problem estetyczny. Zauważ, że wiotka skóra może też ograniczyć ci pole widzenia, a tym samym wpłynąć na twoje codzienne funkcjonowanie. A więc zabieg nie tylko zmieni twój wygląd i samopoczucie, lecz także wpłynie pozytywnie na twoje zdrowie. Im wcześniej zdecydujesz się na zabieg, tym lepiej, bo tylko w takim przypadku osiągniesz trwalsze
i bardziej zadowalające cię efekty. Nie pozwól więc na zwiotczenie skóry w znacznym stopniu.

Od góry do dołu

Jeśli twoim utrapieniem są tzw. worki pod oczami i masz już dość ich codziennego maskowania, a także tego, że twoja twarz nigdy nie wygląda młodzieńczo i świeżo, zdecyduj się na korektę tylko dolnej powieki. Możesz też skorygować jednocześnie obie powieki. Zakres zabiegu ustalisz podczas konsultacji z chirurgiem. On rozwieje wszelkie wątpliwości, opowie, na czym blefaroplastyka polega, doradzi, zapozna się z twoimi potrzebami. – Zabieg można też połączyć z innymi, które odmładzają twarz, czyli z liftingiem twarzy czy zabiegami z użyciem Botoxu – mówi Anna Olender ze Szpitala Dr Olender.

Nie taki zabieg straszny…

Wszystko zostanie przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym, dożylnym. Po zabiegu zostaje założony opatrunek uciskowy, który będzie ci przeszkadzał w widzeniu, z tego powodu konieczne jest, byś została w klinice do następnego dnia. – Rekonwalescencja jest natomiast bezbolesna, nie trzeba w jej trakcie przyjmować żadnych leków przeciwbólowych. Szwy są ściągane już siedem dni po operacji – dodaje Anna Olender. Pewną uciążliwością mogą być zasinienia    i obrzęki, ale bez obaw, zapomnisz o nich nawet w ciągu tygodnia.

Spoglądaj lepiej na świat i na siebie

Żadnych uciążliwości w zakresie widzenia, promienna skóra bez cieni, a w niektórych przypadkach nawet pożegnanie z bólami głowy… tak to właśnie będzie wyglądać. W końcu spojrzysz w lustro
i będziesz zadowolona ze swojego wyglądu. Makijaż już nie będzie tylko maskowaniem niedoskonałości, tylko przede wszystkim będzie podkreślał twoją urodę. Koniec z wiecznym wklepywaniem korektora w dolną powiekę, z rezygnowaniem z cieni, bo i tak ich nie widać, z inwestowaniem w coraz to nowsze, pozornie skuteczniejsze kosmetyki. Po zabiegu okolica twoich oczu nabierze młodzieńczego blasku, spojrzenie będzie bardziej wyraziste i po prostu ty będziesz czuła się lepiej. Bo przecież nie chodzi o to, by wiecznie coś ukrywać, z czymś się zmagać, ubolewać nad niedoskonałościami. Jeśli są skuteczne sposoby, by radzić sobie z problemami, to dlaczego masz z nich nie korzystać. A jeśli przeszkadza Ci zbyt wiotka skóra, jej nadmiar na powiekach czy cienie pod oczami, to po prostu oddaj się w ręce specjalistów i zdecyduj się na nową wersję siebie – piękniejszą i przede wszystkim zdrowszą.