Jak można umówić się na konsultację?

W celu umówienia się na konsultację prosimy o kontakt telefoniczny z recepcją Kliniki, tel. 343111032 lub 515296215 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 19:00 lub drogą e-mailową rejestracja@chplast.com.pl.

Jak długo czeka się na zabieg od dnia konsultacji?

Czas oczekiwania na zabieg to średnio od 2-4 tygodni.

Jak można zapłacić za zabieg?

Za zabieg można zapłacić gotówką lub przelewem. Na dwa tygodnie przed zabiegiem wymagana jest zaliczka w wysokości 10% ustalonej ceny. Pozostałą kwotę należy wpłacić gotówką w kasie kliniki w dniu zabiegu, przed zabiegiem lub dokonać przelewu reszty wymaganej kwoty i przywieźć ze sobą potwierdzenie przelewu.
Nie ma możliwości płacenia kartą.

Czy na konsultację należy przynieść wyniki badań laboratoryjnych?

Na konsultacji nie będą Państwo potrzebowali wyników badań, chyba że pacjent choruje przewlekle. Wówczas powinien mieć ze sobą dokumentację medyczną.

Jak przygotować się do operacji?

  1. Aby bezpiecznie przejść (nawet najdrobniejszy) zabieg operacyjny obowiązkowe są badania laboratoryjne z krwi. Badania zleca lekarz podczas konsultacji. Badania należy wykonać na 14 dni przed zabiegiem, aby były aktualne. Wyniki badań skanujemy i przesyłamy na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..”>rejestracja@chplast.com.pl.
  2. Pacjent przystępujący do zabiegu powinien być całkowicie zdrowy. Zabieg nie może być przeprowadzony w trakcie i bezpośrednio po infekcji, wszelkie stany zapalne są przeciwwskazaniem do zabiegu – również opryszczka.
  3. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek zmiany w stanie zdrowia (infekcja) tuż przed zabiegiem operacyjnym należy bezwzględnie powiadomić o tym klinikę.
  4. Na tydzień przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków rozrzedzających krew (tj. aspiryny i pochodnych).
  5. Leki związane z leczeniem innych schorzeń należy przyjąć zgodnie z zaleceniami prowadzącego lekarza. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów w trakcie leczenia nadciśnienia i chorób serca. Leki przeciwtrądzikowe należy bezwzględnie odstawić na 1 m-c przed zabiegiem.
  6. Na 48 godzin przed operacją nie wolno spożywać alkoholu ani palić papierosów.
  7. W dniu przyjęcia do zabiegu operacyjnego pacjent zgłasza się na czczo tzn. nie je i nie pije (wody, kawy, herbaty). Dotyczy to zabiegów w znieczuleniu ogólnym i dożylnym.
  8. W dniu zabiegu należy przyjść po kąpieli całego ciała, bez biżuterii, bez makijażu, bez lakieru na paznokciach. Należy przynieść przybory toaletowe, obuwie zmienne (najlepiej plastikowe klapki) i pidżamę bawełnianą (dwuczęściową, góra rozpinana), czystą bieliznę zmienną, szczotkę i gumkę do włosów oraz dowód osobisty, oryginały wyników badań i potwierdzenie dokonania przelewu.
  9. Ubrać należy się wygodnie, w ubrania luźne, łatwe do założenia na opatrunek.
  10. Po zabiegu operacyjnym pacjent w ciągu 48 godzin powinien przebywać w towarzystwie osoby dorosłej, która odbierze go ze szpitala po zabiegu. W tym czasie nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych. Niedopuszczalne jest w tym czasie również spożywanie napojów alkoholowych.


Co należy zabrać ze sobą na operację?

Oryginały wyników badań, dowód osobisty, wypisy ze szpitala (jeżeli lekarz na konsultacji prosił o ich dostarczenie), przybory toaletowe, obuwie zamienne, pidżamę dwuczęściową (góra rozpinana), czystą bieliznę zmienną, szczotkę i gumkę do włosów, gotówkę lub potwierdzenie dokonania przelewu.

Na ile czasu przed operacją należy zgłosić się do kliniki?

W dniu zabiegu należy zgłosić się na wcześniej ustaloną godzinę.

Czy w klinice można korzystać z internetu?

Klinika zapewnia dostęp do bezprzewodowego internetu. Na prośbę pacjentów udostępniamy kod do sieci.

Czy w pobliżu kliniki można zatrzymać się na dłuższy czas np. do zdjęcia szwów?

Tak, w bliskim sąsiedztwie kliniki znajduje się hotel Kinga. Dla naszych pacjentów zostały przygotowane specjalne oferty cenowe. Prosimy o rezerwowanie miejsc we własnym zakresie pod nr tel. (034) 31-44-070. Proszę zaznaczyć iż są Państwo Pacjentami naszej kliniki.
Informacje o hotelu: www.hotel-kinga.pl.

Jak długo pozostaje się w klinice po operacji?

W przypadku zabiegu w  znieczuleniu miejscowym pacjent zostaje wypisany do domu w tym samym dniu po zabiegu.
Doba pobytowa w przypadku zabiegów w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym obowiązuje do godziny 18:00 następnego dnia po zabiegu. Doba pobytowa w przypadku zabiegów w znieczuleniu dożylnym obowiązuje do godziny 11:00 następnego dnia po zabiegu.