Pamela Anderson i Victoria Beckham? Chęć podobania się mężczyznom? A może dorównanie walorami aktorkom z teledysków puszczanych w MTV? Czasy się zmieniają – dziś króluje Instagram, a kanonem piękna stają się ćwiczące, umięśnione dziewczyny z idealnymi biustami. To właśnie ich zdjęcia są pokazywane za przykład w klinikach chirurgii plastycznej.

Depositphotos_86513418_original

Instagramowe wyrocznie

Dziś ikonami nie są już bohaterki Słonecznego patrolu” czy żona najsławniejszego piłkarza, ale dziewczyny pokazujące na Instagramie idealne ciało. Co rusz napotykamy tu na zdjęcia umięśnionych i płaskich brzuchów, jędrnych, dużych biustów i szczupłych, wyćwiczonych nóg. To te kobiety zaszczepiły w innych chęć bycia fit. Zaszczepiły jednak coś jeszcze – pragnienie posiadania takiego biustu jak one.

Podczas analizowania blisko 40 profili na Instagramie okazało się, że najczęstszą grupą, która poddaje się operacji powiększenia piersi, są kobiety, które regularnie lub zawodowo ćwiczą. Zazwyczaj nie przyznają się oficjalnie do zabiegów, jednak liczba półnagich zdjęć i nieukrywanie swoich wdzięków mówią same za siebie. Nie muszą dodawać takich hasztagów jak #plasticsurgery, #breastimplant czy #breastsurgery – te są zazwyczaj używane tylko przez kliniki.

Po analizie instagramowych profili siedmiu kobiet w wieku od 20 do 30 lat, które dodają bardzo dużo półnagich zdjęć, mają powiększone biusty i uprawiają sport, okazało się, że liczba obserwujących jest imponująca – od 74,8 tys. do 1,9 mln! To już nie selfie jest najpopularniejszym rodzajem zdjęć, które gwarantuje dużo polubień, ale nagie, wysportowane ciało i wyeksponowany biust.

Dwie z siedmiu analizowanych kobiet opublikowały zdjęcia przed i po metamorfozie, pozostałe nie przyznają się oficjalnie, ale też nie starają się ukryć tego faktu i dumnie pokazują swoje wdzięki. Aż siedem z ośmiu instagramowiczek publikuje zdjęcia codziennie, a rekordzistką, jeśli chodzi o biuściaste” zdjęcia, jest Jennifer Auada, która na 444 zdjęć aż na 200 pokazuje swoje piersi. Mathilde Goehler jest jedyną kobietą w gronie analizowanych, która ma naturalne piersi, jednak równie chętnie je eksponuje. Na 1819 zdjęć ponad 250 jest z biustem, a rekordowe – w stroju kąpielowym – zebrało aż 29 tys. polubień!

Odkryj się

Wiele współczesnych kobiet chce się wpisywać w trend bycia wysportowaną i fit, jednak intensywna praca powoduje, że nie są w stanie mieć idealnych piersi. Uważają, że są zbyt małe bądź umięśnione. Wtedy z pomocą przychodzą operacje plastyczne i… Instagram. Cieszy jednak fakt, że znamy umiar:

– W moim szpitalu od 9 lat proponujemy i przekonujemy do naturalnych kształtów implantów, a w efekcie biustu. Cieszę się, że teraz panie chętniej stawiają na kształt niż rozmiar. To prawda, że podczas konsultacji pacjentki sięgają po smartfon i pokazują swój ideał na profilu jakiejś gwiazdy na Instagramie – mówi pani dr Anna Olender ze szpitala Chirurgii Plastycznej Dr Olender.

Gwiazdami Instagrama zostają nie tylko celebrytki czy trenerki personalne, ale i zwykłe” dziewczyny eksponujące w serwisie swoje kształty. Co ciekawe, odbiór społeczny tego typu działań jest bardzo pozytywny. Świadczą o tym polubienia, komentarze, a także zawierane współprace reklamowe np. z markami sportowymi. Instagramowiczki są inspiracją do zmian, pokazują, że można mieć umięśnione ciało i być przy tym kobiecym.

Czasy, w których zakompleksione kobiety próbowały zaspokoić potrzeby mężczyzn poprzez powiększenie biustu, minęły. Dziś stawia się na rzeźbienie ciała, ogólne dbanie o siebie, a powiększenie biustu jest łatwym sposobem do zbliżenia się do obranego przez siebie ideału. Jest małym-wielkim krokiem do szczęścia.