Należy do czołówki polskich specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i kosmetycznej. Posiada liczne certyfikaty uczestnictwa w międzynarodowych kursach i konferencjach naukowych.

Jest członkiem towarzystwa ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery – Międzynarodowa Organizacja Estetycznej Chirurgii Plastycznej), które zrzesza najlepszych chirurgów plastycznych z całego świata. Należy również do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

W 1994 roku ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach na Wydziale Lekarskim. Uzyskała specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej, pracując w Oddziale Chirurgicznym Szpitala MSWiA w Katowicach.W 1998 roku rozpoczęła specjalizację na Oddziale Chirurgii Plastycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Od 2000 roku doskonaliła swoją wiedzę i umiejętności zawodowe w najstarszym w Polsce i liczącym się na świecie ośrodku chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej w Polanicy-Zdroju. Specjalizację z tego zakresu otrzymała w 2004 roku.

Pełniła funkcję ordynatora w oddziałach Chirurgii Plastycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu oraz prywatnej Klinice „Weiss Klinik” w Chorzowie. Od 2012 roku jest Ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej w Prywatnym Szpitalu Chirurgii Plastycznej DR OLENDER.

Zobacz wywiad z dr Olender