Odmładzanie komórkami macierzystymi- innowacyjna metoda modelowania twarzy własną tkanką tłuszczową- system PUREGRAFT

Studio shot of smiling middle-aged woman with both smooth and wrinkled skinLipofilling, Lipotransfer czyli przeszczepienie bądź przeniesienie własnego tłuszczu wykorzystywany jest najczęściej do modelowania twarzy, piersi, pośladków oraz dłoni. Szczególnie polecany do podkreślenia naturalnych kształtów, odwrócenia oznak starzenia się lub rekonstrukcji obszarów z utratą tkanki miękkiej. Zastosowanie własnego tłuszczu jest bardziej naturalną drogą do rewitalizacji Przeszczepienie tłuszczu całkowicie usuwa tłuszcz z miejsc niepożądanych i przenosi je do miejsc, które potrzebują poprawy objętości. Długi czas życia komórek tłuszczowych sprawia, że pozostają one w miejscu, do którego zostały przeniesione.

 

 

 

 

Przeszczepy są powszechnie stosowane do dla poprawienia lub zwiększenia objętości piersi i pośladków. Przenoszone komórki wstrzykiwane są w obszary gdzie tłuszcz już się znajduje i ostatecznie łączą się z otaczającą tkanką.

puregraft 1

Dla poprawy konturów twarzy można wykonywać mikroprzeszczepy. Utrata elastyczności i jędrności oraz zmarszczki często są przyczyną utraty tkanki pod skórą. Ta objętość wypełniona jest cienką warstwą komórek tłuszczowych i zawiera populację regenerujących komórek, które utrzymują elastyczność i jakość skóry. Wraz z wiekiem tracimy tę cienką warstwę komórek tłuszczowych i macierzystych, co sprawia, że wyglądamy na pozbawionych energii i zmęczonych.

Dzięki zastosowaniu puregraft 2metody przeszczepu z Puregraft przeszczep jest bezpieczny i daje bardziej przewidywalne efekty. Rewolucyjna technologia Puregraft poprawia  jakość przeszczepów tłuszczu. Korzystając z delikatnego i skutecznego systemu filtracji, Puregraft oczyszcza tkankę tłuszczową, usuwając zanieczyszczenia, pozostawiając wysoce oczyszczoną tkankę w sterylnym środowisku. Redukuje ryzyko infekcji i innych komplikacji związanych z wprowadzeniem obcego materiału do ciała.

 

 

Na czym polega zabieg?

puregraft 3

Pierwszy etap: Pobranie tłuszczu z okolic takich jak brzuch, uda, biodra, kolana

Drugi etap: Oczyszczanie w systemie Puregraft w celu usunięcia uszkodzonych komórek, krwi, lipidów i nadmiaru płynów zebranych podczas pobrania tłuszczu-liposukcji.

Trzeci etap: Stopniowe i delikatne wstrzyknięcie oczyszczonego już tłuszczu w wybrane miejsce.

Cały zabieg trwa zazwyczaj około 1-3 godzin. Może odbywać się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi.

Pacjent zazwyczaj wraca do domu tego samego dnia, a lekką aktywność fizyczną może podjąć po tygodniu od zabiegu. Możliwe efekty uboczne, które mogą wystąpić to: średni dyskomfort, zaczerwienienie, niewielka opuchlizna i w zależności od wrażliwości skóry, siniaki.

Beautiful Young Woman with Clean Fresh Skin close up

Rezultaty:  Każdy pacjent jest inny. Ostateczny rezultat osiąga się po 3 miesiącach od zabiegu, jednak w zależności od złożoności zabiegu rezultaty mogą się różnić. W przypadku ubytków tłuszczowej na twarzy efekt praktycznie jest widoczny od razu, skora „na nowo” napięta i wygładzona.