20992667_1659693800759690_1417277902380536750_nDlaczego technika operacji nosa „na otwarto” jest lepsza od techniki „zamkniętej?”

Operacje nosa należą do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Wynika to nie tylko i wyłącznie z chęci poprawy estetyki tej części twarzy, ale również bardzo często z wad anatomicznych i pourazowych, które mogą dotkliwie utrudniać normalne oddychanie.
Prawdziwy profesjonalista jakim jest chirurg plastyczny dąży do uzyskania kształtu mieszczącego się w ogólnie przyjętych kanonach piękna oraz poprawia funkcję nosa przywracając prawidłowe oddychanie. Dlatego też, nowoczesne operacje nosa mają charakter funkcjonalno-wizualny. Istnieją dwie podstawowe techniki operacyjne tej części twarzy.
Tradycyjna metoda polega na operacji z dostępu wewnętrznego ( w przedsionkach nosa) tzw. „technika zamknięta”, gdzie operator ma mniejszy wgląd w operowane tkanki.
Obecnie odchodzi się od niej na rzecz drugiej, preferowanej przez większość specjalistów na świecie, metody z cięciem w obrębie słupka nosa tzw. „techniki otwartej” , której główną zaletą jest operacja pod kontrolą wzroku , a co za tym idzie duży stopień przewidywalności efektów. Cechują ją mniejsza traumatyczność i inwazyjność, co w konsekwencji prowadzi do znacznej minimalizacji obrzęku pooperacyjnego. Chirurg posiada lepszy manualnie dostęp do podjednostek nosa, bazuje na autogennych przeszczepach chrzęstnych(chrząstki pobrane z przegrody nosa lub ucha), które warunkują prawidłową rekonstrukcję grzbietu, czubka i projekcji nosa. Wszystkie części nosa można lepiej ustabilizować dzięki użytym przeszczepom i zastosowaniu odpowiednich szwów modelujących na chrząstki, które nie sposób założyć w metodzie tradycyjnej. Jedyną wadą tej techniki jest czas trwania zabiegu tj. od 2,5 do 3,5 godzin, wynikający z bardziej szczegółowego operowania.
W naszym szpitalu preferujemy technikę „otwartą”. W przeszłości operacje nosa były wykonywane techniką zamkniętą, które choć dawały zadowalające efekty, nie były one tak spektakularne jak obecnie.
#plasticsurgery #annaolender #dallasrhinoplasty #nasalsurgery #olenderclinic #openapproach #noseoperation #dorsalaugmentation #onlaygrafting #drolenderchirurgiaplastyczna #chirurgiaplastyczna